Inwest Consulting czuje ożywienie

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 26-10-2009, 00:00

Giełda Spółka do końca roku wprowadzi na NewConnect kilka firm. Kolejne już czekają.

Giełda Spółka do końca roku wprowadzi na NewConnect kilka firm. Kolejne już czekają.

Po miesiącach zastoju na rynku kapitałowym wreszcie coś się ruszyło. To dobra wiadomość dla firm doradczych. Ożywienie wyraźnie odczuwa giełdowy Inwest Consulting.

— Spółki, które rozważały debiut na NewConnect, ale obawiały się o kondycję rynku kapitałowego, są już zdecydowane — mówi Paweł Śliwiński, prezes Inwest Consulting.

Do końca roku na alternatywny rynek za pośrednictwem Inwest Consulting mogą trafić co ajmiej trzy spółki. Wśród nich jest m.in. tworzący elektroniczne systemy sprzedaży prasy E-kiosk. Do debiutu szykuje się też fundusz filmowy East Pictures.

— To start-up, którego celem będzie realizacja filmów: komedii, sensacji, kina familijnego. Uczestniczymy w tworzeniu funduszu i przygotowujemy wartą około 2 mln zł emisję obligacji zamiennych na akcje — informuje Paweł Śliwiński.

Debiutanckim projektem East Pictures jest film "Ciacho" w reżyserii Patryka Vegi, który na początku styczia trafi na ekrany kin.

Inwest Consultingu objął 10 proc. akcji East Pictures.

— Na ten tydzień mamy zaplanowane spotkania z kolejnymi firmami zainteresowanymi rynkiem kapitałowym. Obecnie pracujemy z 16 spółkami, które zadebiutują na NewConnect w przyszłym lub następnym roku — mówi prezes Inwest Consulting.

Spółka pracuje też przy emisjach obligacji komunalnych. Ma na tapecie pięć projektów, z których największy — na 90 mln zł — dotyczy obligacji miasta Sosnowiec.

— Dwie-trzy z tych ofert mają szanse trafić do obrotu na rynek Catalyst w najbliższych miesiącach — informuje Paweł Śliwiński.

Spółka pracuje też nad dwiema ofertami obligacji korporacyjnych pod kątem Catalyst. Czy na samym doradztwie jest w stanie zarobić?

— Wyniki z działalności konsultingowej za I półrocze — z racji sytuacji na rynku — nie są jeszcze satysfakcjonujące, ale generalnie ramię doradcze grupy ma na siebie zarabiać — tłumaczy prezes Inwest Consulting.

Grupa jest w przededniu zarejestrowania przez sąd zmiany nazwy z Inwest Consulting na Investcon Group. To kolejny krok, po połączeniu z notowanym na NewConnect Inwest Connectem, do uporządkowania grupy i oddzielenia działalności doradczej od inwestycyjnej. Notowany na GPW Investcon Group będzie funduszem typu private equity/venture capital i inaczej będzie przedstawiał raporty finansowe (m.in. będzie traktował spółki portfelowe jako inwestycje do sprzedaży i nie będzie konsolidował ich wyników). Będzie jednocześnie jedynym akcjonariuszem spółki pod nazwą Inwest Consulting, w której skupiona będzie działalność doradcza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu