Inwestor wierzy w gadżet dla zwierzaków

opublikowano: 30-08-2015, 22:00

Tail, narzędzie dla właścicieli czworonogów, dostanie 100 tys. EUR od Platinum Seed Incubator na dalszy rozwój.

Fundusz zalążkowy Platinum Seed Incubator zainwestował 100 tys. EUR w projekt Tail, rozwijany w ramach hub:raum Kraków. Pieniądze mają pomóc zespołowi Tail w doprowadzeniu projektu do kolejnego etapu, czyli wejściu na kolejne rynki, oraz przygotowaniu nowych funkcjonalności. Tail to rozwiązanie dla czworonogów, które jest połączeniem lokalizatora GPS, akcelerometru i termometru oraz platformy społecznościowej. Urządzenie zbiera informacje o aktywności i kondycji zwierzęcia, a także pomaga czworonoga zlokalizować.

Dane otrzymywane z obroży przetwarza specjalna aplikacja. Są one interpretowane w odniesieniu do konkretnej sytuacji. Dzięki nim użytkownik może dostać wskazówki, które pomogą ułatwić życie z psem, zaoszczędzić oraz lepiej zadbać o zdrowie zwierzęcia. Metodykę interpretacji danych z urządzenia opracowuje zespół składający się z behawiorystów, weterynarzy i trenerów. Tail był uczestnikiem pierwszej edycji programu akceleracyjnegoWARP, zorganizowanego przez hub:raum Kraków w grudniu 2013 r. dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej. Dostał tu wsparcie, które umożliwiło stworzenie produktu, zaprojektowanie oprogramowania oraz urządzenia, a także przeprowadzenie testów z użytkownikami i badania rynkowe. Urządzenia mają być sprzedawane m.in. poprzez sieć dystrybucji Deutsche Telekom, który jest właścicielem T-Mobile.

— Dzięki temu produkt dotrze do milionów klientów na całym świecie — komentuje Jakub Probola, lider hub:raum Kraków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu