Inwestorzy dopiszą i kupią wszystkie akcje

Maciej Zbiejcik
18-06-2010, 06:47

Kończy się oferta publiczna Tauronu. Według naszych informacji weźmie w niej udział nawet 130-150 tys. Polaków. W transzy instytucjonalnej popyt przewyższy podaż, ale o 10-krotnej przebitce można zapomnieć.

Dziś kończą się zapisy na akcje Tauronu w transzy indywidualnych inwestorów. W poniedziałek zaś nastąpi zamknięcie księgi popytu w transzy instytucjonalnej i ustalenie ceny emisyjnej.

Z naszych ustaleń wynika, że inwestorzy instytucjonalni powinni dopisać. Akcje energetycznego giganta cieszą się sporym zainteresowaniem zwłaszcza za granicą.

— Zarząd jest bardzo dobrze odbierany na road show przez zagraniczne instytucje. Oferta Tauronu powinna domknąć się bez problemu. W transzy instytucjonalnej popyt przewyższy podaż — ocenia osoba blisko związana z IPO Tauronu.

Według naszych rozmówców w transzy detalicznej też nie powinno być żadnych problemów. Jeśli drobni inwestorzy będą składali maksymalne zapisy (po 13,5 tys. akcji na osobę) i w transzy znajdzie się 25 proc. oferowanych akcji to wystarczy ich dla blisko 140 tys. osób. Jeśli pula będzie mniejsza (20 proc.) to papierów wystarczy bez redukcji dla niespełna 110 tys. klientów. Tylko do wtorku złożono ponoć 50 tys. zleceń.

Więcej w piątkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy dopiszą i kupią wszystkie akcje