Inwestorzy mają mieszane nastroje

Marek Druś
24-01-2002, 00:00

Rozpoczęcie sesji na giełdach w USA świadczyło o tym, że gracze mają mieszane nastroje. Lekka poprawa wyniku rynku technologicznego w pierwszych minutach notowań dość szybko została zniwelowana.

Na przebieg notowań największy wpływ mają wyniki spółek. We wtorek po sesji o kwartalnych rezultatach informowała Motorola. Choć w ujęciu rocznym zysk spółki zdecydowanie spadł, optymistyczne zapowiedzi jego poprawy w drugiej połowie roku wywołały popyt na akcje spółki.

W gronie blue chipów notowanych w ramach indeksu Dow Jones największe wzrosty notują papiery spółek, które przedstawiły dobre wyniki — m.in. Dupont i Boeing. Jeśli sprawdzą się pogłoski, ten ostatni ma otrzymać w czwartek zamówienie na budowę do 100 samolotów od Ryanair. Drożeją także papiery koncernu paliwowego Exxon Mobil. Wiąże się to prawdopodobnie z utrzymującą się zwyżką cen ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Inwestorzy mają mieszane nastroje