Inwestorzy mają nadzieję na lepsze wyniki spółek

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 10-07-2008, 00:00

I znów doszło do gwałtownej zmiany trendu na większości zachodnioeuropejskich giełd. Popyt napędzały nadzieje na uspokojenie sytuacji w sektorze finansowym i spadek cen surowców przekładający się na zmniejszenie presji inflacyjnej. Inwestorzy liczą też na poprawę wyników spółek.

Notowania banków poprawiła informacja szefa JP Morgan, że klienci z powrotem przekonują się do części produktów związanych z kredytami hipotecznymi. W rezultacie straty odrabiały takie tuzy branżowe, jak UBS, Credit Suisse Group czy Credit Agricole i Barclays.

Stabilizacja notowań ropy pozytywnie przełożyła się na wyceny spółek silnie uzależnionych od kosztów paliw. Drożały m.in. papiery linii lotniczych. Wzięciem cieszyły się też akcje Nokii. Fiński producent telefonów komórkowych otrzymał od Dresdner Kleinwort rekomendację „kupuj”. Dzięki informacji o ofercie przejęcia rzędu 1,08 mld GBP, jaką złożył WPP Group, wicelider światowej branży reklamowej, drożały walory Taylor Nelson Sofres.

Tadeusz Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu