Inwestorzy naciskają na zmianę kierownictwa Danone'a

opublikowano: 26-02-2021, 15:37

Fundusze inwestycyjne Artisan Partners i BlueBell Capital Partners wzywają francuskiego producenta jogurtów do zmiany na stanowisku dyrektora generalnego. Liczą, że firma pod nowym kierownictwem ulepszy praktyki zarządzania, pisze Reuters.

Jeden z zakładów produkcyjnych Danone
Jeden z zakładów produkcyjnych Danone
Andrey Rudakov

Prezes i dyrektor naczelny Emmanuel Faber znalazł się pod rosnącą presją, ponieważ udziałowcy-aktywiści naciskają na zmiany w grupie, która pozostawała w cieniu niektórych rynkowych rywali podczas pandemii.

Danone stwierdził w oświadczeniu przesłanym do Reutera, że ​​jego rada dyrektorów i zespół zarządzający z zadowoleniem przyjęli pomysły wszystkich akcjonariuszy, ale nie odpowiedzieli na wezwania dotyczące zmian w kierownictwie. Francuski dziennik “Le Monde” podał, że rada dyrektorów Danone’a ma się spotkać 1 marca. Firma nie potwierdziła tej informacji.

„Zrozumienie woli akcjonariuszy jest najwyższym priorytetem kadry kierowniczej wyższego szczebla i rady dyrektorów” - napisano.

Fundusz Artisan, który ma 3 proc. udziałów w Danone, wezwał do podziału ról dyrektora generalnego i prezesa, podobnie jak wcześniej BlueBell.

„Role dyrektora generalnego i prezesa powinny zostać podzielone, aby odzwierciedlić współczesny ład korporacyjny. Standardy zarządzania wymagają również, aby obecne kierownictwo odeszło, a logika - większego doświadczenia zarządu w zakresie dóbr konsumpcyjnych“ - stwierdził Artisan. ”Nowy dyrektor generalny z doświadczeniem i sukcesami w tej dziedzinie powinien zostać powołany tak szybko, jak to możliwe, aby przywrócić Danone’owi należną mu pozycję we francuskim biznesie“ - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane