Inwestorzy nie wierzą w podwyżki stóp w ECB

Łukasz Wosch
opublikowano: 10-06-2011, 00:00

Inwestorzy w czwartek oczekiwali na popołudniową konferencję prasową po posiedzeniu ECB. Stopy w strefie euro i w Wielkiej Brytanii pozostały bez zmian. Jean-Claude Trichet, prezes ECB, zasygnalizował konieczność wzmożonej czujności w odniesieniu do inflacji. Wcześniej takie wypowiedzi sygnalizowały podwyżkę stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu ECB. Jednak tym inwestorzy tego tak nie odebrali. Kurs EUR/USD silnie zniżkował z okolic 1,4630 do 1,4480.

W notowaniach polskich par większa zmienność także pojawiła się dopiero w godzinach popołudniowych. Złoty zyskał prawie dwa grosze na wartości w relacji do euro i nieznacznie stracił w relacji do dolara. Skala tych ruchów nie przyniosła jednak rozstrzygnięć dla złotego. Notowania naszej waluty pozostaną uzależnione od globalnych nastrojów rynkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wosch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu