Inwestorzy ostrzą sobie zęby na nowy rekord

Czwartkowy handel na giełdzie nowojorskiej przebiega pod znakiem konsolidacji indeksów pod historycznymi szczytami.

Po blisko dwóch godzinach handlu S&P500 traci 0,1 proc., a Dow Jones i Nasdaq notują podobną skalę strat. Wczorajszą sesję wskaźnik S&P500 zamknął siódmą zwyżką z rzędu, rosnąc o 0,3 proc. Do przełamania rekordu wszech czasów sprzed miesiąca brakuje już tylko 1,5 proc.

- W ostatnich tygodniach rynek ładnie poszedł do góry. Inwestorzy odrobili większość strat z sierpniowej korekty i dlategoi rynek będzie teraz wrażliwy na wszelkie negatywne informacje ze świata polityki – komentował  Phil Orlando, główny strateg rynku akcji towarzystwa Federated Investors.

Prawie 1 proc. zyskuje Facebook. Wczoraj notowania operatora największego na świecie portalu społecznościowego znalazły się najwyżej w historii. Ponad 4 proc. na minusie są papiery Barrick Gold. Od początku roku notowania producenta złota obniżyły się o 46 proc., do czego walnie przyczyniła się 20 proc. przecena kruszcu w tym okresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Inwestorzy ostrzą sobie zęby na nowy rekord