Inwestorzy polubili Lubuskie

opublikowano: 22-01-2017, 22:00

Mały deweloper ściga się z Panattonim o projekty w regionie, któremu atrakcyjność zapewniła trasa szybkiego ruchu.

Z 64 projektów zamkniętych przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji w ubiegłym roku ani jeden nie trafił do województwa lubuskiego. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która działa w tym regionie, ale także w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim, nie miała szczególnie dobrego roku: wydała 13 zezwoleń, podczas gdy rekordzistka, mielecka, 40. To się zmieni.

Premier Beata Szydło
Zobacz więcej

Premier Beata Szydło Tomasz Gawalkiewicz- FORUM

— W dwa lata zbudujemy w województwie lubuskim cztery parki o łącznej powierzchni 100 tys. mkw.: w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim i Skwierzynie. Przez ostatnie lata budowaliśmy bank ziemi, teraz — wspólnie z przedsiębiorcami — zaczynamy inwestycje — mówi Marcin Janicki, prezes firmy Next Step Investments z deweloperskiej grupy PPH Postęp. Boom w województwie nakręciła droga ekspresowa S3 przecinająca się z autostradą A2.

— W najbliższych trzech latach tereny przy tej trasie zostaną zagospodarowane. Szacujemy, że powstanie 300-500 tys. mkw. hal. Zagospodarujemy połowę tych zleceń — mówi Marcin Janicki. Nad inwestycjami w regionie zastanawia się teraz około 10 poważnych graczy. Next Step Investments rozmawia z niektórymi i negocjuje zakup kolejnych działek, łącznie 40 ha. — Nie wchodzimy do innego województwa, mierzymy siły na zamiary. Skupiamy się na mniejszych gminach. Nie mogę ujawnić, gdzie będziemy budować, bo już czujemy na plecach oddech konkurencji — mówi Marcin Janicki.

Ma na myśli europejskiego giganta, firmę Panattoni, która niedawno wygrała przetarg na zakup działki w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Zielonej Górze. — Spółka kupiła 14 ha, zbuduje 5 ha pod dachem. Do hal wejdą 3-4 firmy — mówi Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry. Panattoni buduje też w Nowej Soli, którą premier Beata Szydło pokazywała w spocie podczas kampanii wyborczej jako „Polskę w ruinie”.

— Firma zbuduje obiekt na działce o powierzchni kilkunastu hektarów — zapowiada Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. To miasto wyprzedziło region i już w ubiegłym roku ściągnęło najwięcej inwestycji od czasów kryzysu. — Fabryki zbuduje 10 firm, które stworzą 700 miejsc pracy — zapowiada Wadim Tyszkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu