Inwestorzy próbują otrząsnąć się ze strat

MWIE, Bloomberg
02-03-2011, 17:43

W środę inwestorzy zdołali ochłonąć po  wyprzedaży z poprzedniego dnia, mimo, że ceny ropy wciąż utrzymywały się w  pobliżu poziomów najwyższych od 29 miesięcy.

W Azji popularnością wciąż nie cieszyły się papiery przewoźników lotniczych, tracących na wysokich cenach surowca. W dół notowania branży ciągnęły Qantas Airways (-2,6 proc.). O ponad 4 proc. zniżkował Sharp, co było największym spadkiem w indeksie Nikkei 225. Zalecenie dla akcji spółki z „przeważaj” do neutralnego obniżył bank Morgan Stanley.

Drugi dzień z rzędu spadki przeważały w Europie, choć ich dynamika była już znacznie słabsza niż dzień wcześniej. Spadkom przewodziły akcje z sektora motoryzacyjnego, które są najbardziej związane z koniunkturą gospodarczą. Papiery Daimlera, drugiego co do wielkości producenta samochodów luksusowych na świecie przeceniono o ponad 2 proc.

Nastroje nieco poprawić zdołały dopiero dane z amerykańskiego rynku pracy. W lutym w sektorze prywatnym przybyło 217 tys. etatów. To o 28 tys. miejsc pracy więcej niż miesiąc wcześniej i o 42 tys. powyżej prognoz.

O blisko 2 proc. w pierwszej części handlu drożały akcje Texas Instruments. Rekomendację dla spółki z neutralnej do „przeważaj” podniósł bank JPMorgan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Inwestorzy próbują otrząsnąć się ze strat