Inwestorzy realizują zyski, bojąc się recesji

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-11-2008, 00:00

Europejskie indeksy wciąż spadają. W czwartek tylko na moment zawahały się po komunikatach o obniżkach stóp procentowych. Przecena była jednak do przewidzenia, biorąc pod uwagę bolesną środową korektę na Wall Street oraz poranne zniżki na dalekowschodnich parkietach. Znów odżyły obawy o wyniki spółek w obliczu światowej recesji.

Inwestorów zaniepokoiła drastyczna obniżka prognozy finansowej przez Toyota Motor, największego obok General Motors producenta samochodów na świecie. Taniały akcje Adidasa. Niemiecki producent sprzętu sportowego rozczarował zyskami z III kwartału. Podobnie było w przypadku francuskiej spółki Hermes International, specjalizującej się w produkcji walizek i toreb.

W niełasce były papiery instytucji finansowych, m.in. francuskiej Axy. Ubezpieczycielowi spadły przychody. Wysoka strata kwartalna, pierwsza od 1998 r., doprowadziła do zniżki kursu KBC Groep.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy