Inwestorzy w USA nadal kupowali akcje

WST
23-10-2007, 22:05

Amerykańskie parkiety kontynuowały we  wtorek odbicie. Po udanym finiszu indeks Dow Jones zyskał 0,80 proc. Jeszcze lepiej było na rynku technologicznym gdzie Nasdaq Composite wzrósł o 1,65 proc.

Tym razem, z powodu braku istotnych danych makro,  prowzrostowymi impulsami okazały się przede wszystkim raporty finansowe spółek.

Gwiazdami sesji zostały walory Apple i American Express. Obie firmy pochwaliły się bardzo wysokimi zyskami, które przekroczyły prognozy analityków.
Optymistyczne raporty rozwiały nieco obawy inwestorów związane z przyszłymi wynikami spółek. Na rynku pojawiły się ostatnio spekulacje, że zawirowania na rynku kredytowym i nieruchomości może znacząco spowolnić wzrost gospodarki, nie tylko amerykańskiej, ale i ogólnoświatowej. Spektakularne zyski części spółek zdają się zaprzeczać aż tak czarnym prognozom.

Akcje Apple zyskiwały momentami około 7 proc. Wytwarzająca m.in. sprzęt elektroniczny spółka pochwaliła się niemal 70-proc. wzrostem kwartalnego zysku. Zawdzięcza to doskonałym wynikom sprzedaży flagowych produktów iPod i iPhone.
Rosły też notowania American Express. Specjalizująca się w wydawaniu kart kredytowych firma odnotowała 11 proc. wzrost zysku.

Powodzeniem cieszyły się papiery DuPont, choć ich wycena falowała. Drugi co do wielkości koncern chemiczny w USA zarobił a trzecim kwartale o 8,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zawdzięcza to globalnemu popytowi na chemię rolniczą. 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy w USA nadal kupowali akcje