Inwestorzy wciąż niezdecydowani

DM TMS Brokers S.A.
opublikowano: 04-10-2010, 11:28

W piątek indeksy na Wall Street otworzyły się na plusach, jednak w dalszej części notowań lekko się skorygowały kończąc dzień nieznacznie powyżej poziomów poprzedniego zamknięcia. Ostatecznie indeks Dow Jones wzrósł o 0,39 proc., S&P 500 o 0,44 proc., natomiast technologiczny Nasdaq zyskał 0,09 proc.

Kluczową publikacją piątkowej sesji był odczyt indeksu ISM dla przemysłu, który wyniósł we wrześniu 54,4 pkt, oczekiwano 54,5 pkt. Dane te, praktycznie zgodne z oczekiwaniami, nie wywołały większej reakcji inwestorów. Z technicznego punktu widzenia indeks S&P 500 znajduje się w dalszym ciągu w kilkudniowej konsolidacji tuż poniżej poziomu 1150 pkt. Wiele wskazuje na to, że opór ten zostanie wkrótce pokonany, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w tym tygodniu poznamy kilka istotnych danych makroekonomicznych, które stać się mogą impulsem do silniejszych ruchów.

Rynki azjatyckie rozpoczęły nowy tydzień w większości od umiarkowanych wzrostów. Z układu tego wyłamała się tokijska giełda, gdzie indeks Nikkei 225 stracił 0,25 proc. Jutro poznamy decyzję banku centralnego Japonii w sprawie stóp procentowych. Z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzić można, że koszt pieniądza zostanie utrzymany na dotychczasowym poziomie, natomiast inwestorów znacznie bardziej interesować będą wypowiedzi w zakresie przeciwdziałania aprecjacji jena.

Na początku nowego tygodnia na parkietach europejskich obserwować można spadki. Główne indeksy lekko korygują się od szczytów. Wciąż tegoroczne maksima czekają na definitywne rozstrzygnięcie, jednak widać, że na rynku utrzymuje się niepewność, a inwestorzy boją się zajmować konkretnych pozycji. Być może zaplanowane na ten tydzień publikacje makro wskażą kierunek dla giełd na pewien czas.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Inwestorzy wciąż niezdecydowaniInwestorzy wciąż niezdecydowani

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DM TMS Brokers S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Inwestorzy wciąż niezdecydowani