Inwestorzy wstrzymują oddech przed Fedem

Gracze zza oceanu odpoczywają po ostatnim rajdzie, oczekując na sygnały co do dalszego kształtu polityki pieniężnej amerykańskiego banku centralnego.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Środowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od płaskiej korekty ostatnich zwyżek. Indeks S&P500utrzymuje się w okolicach kreski, po tym jak w osiem sesji zyskał 3,8 proc., odrabiając niemal całość strat z korekty. Inwestorzy wstrzymują się z poważniejszymi decyzjami do planowaną na 20.00 czasu polskiego publikacji protokołów z lipcowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych. Po ponad pół godziny handlu Dow Jones i Nasdaq tracą po 0,1 proc.

- Kupujący natrafili na przeszkodę, po tym jak indeks S&P500 zbliżył się do lipcowych szczytów, a inwestorzy oczekują na protokoły z posiedzenia FOMC i rozpoczęcie sympozjum bankierów centralnych w Jackson Hole – komentował dla Bloomberga Todd Salamone, dyrektor w dziale analiz Schaeffer’s Investment Research.

Na rozpoczynającym się jutro wydarzeniu o perspektywach gospodarczych i przyszłym kształcie polityki pieniężnej mówić będą m.in. prezes EBC Mario Draghi oraz szefowa Fedu Janet Yellen. 1,6 proc. tracą notowania Target. Handlowa spółka obcięła prognozy zysków, po tym jak na wynikach piętno odcisnęły spadek sprzedaży i generująca straty ekspansja do Kanady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Inwestorzy wstrzymują oddech przed Fedem