Inwestorzy zasłużyli na spokojne otwarcie

Dominika Barszcz
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Po burzliwych wydarzeniach ostatniego tygodnia inwestorzy zasłużyli na chwilę spokoju. Zamknięte rynki w Londynie i Japonii również przyczyniły się do braku większych zmian, podobnie jak skromny kalendarz makroekonomiczny na poniedziałek.

Indeks ISM dla USA przyniósł pewne zmiany na rynku, ale krótkotrwałe. Wskaźnik aktywności w sektorze usług wyniósł w kwietniu 52 pkt i uplasował się powyżej granicznej bariery 50 pkt. Seria dobrych danych z Ameryki trwa, ale to nie wystarczyło, by EUR/USD spadł poniżej 1,54 na dłużej. Kurs powinien pozostać powyżej tej bariery aż do czwartku, gdy poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego. Złoty był wczoraj stabilny. Za euro płacono 3,44 zł, a za dolara 2,22-2,23 zł. Wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej pozostały bez wpływu na kurs, podobnie jak prognoza inflacji podana przez resort finansów.

Dominika Barszcz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Barszcz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu