Inwestorzy zbierają siły pod poziomem 2000 pkt na WIG20

(Artur Szymański)
13-04-2005, 12:09

Po dwóch godzinach środowego handlu WIG20 notuje niewielki wzrost. Pocieszający jest wzrost aktywności inwestorów, aczkolwiek w liczbach bezwzględnych nie można mówić o wielkim zainteresowaniu grą na GPW.

Po dwóch godzinach środowego handlu WIG20 notuje niewielki wzrost. Pocieszający jest wzrost aktywności inwestorów, aczkolwiek w liczbach bezwzględnych nie można mówić o wielkim zainteresowaniu grą na GPW.

WIG20 zgodnie z oczekiwaniami wystartował na plusie, lecz już po kilku minutach zjechał pod kreskę. Osłabienie nie trwało jednak długo, bo na rynek napłynął nieco większy popyt i ponownie indeks zawitał nad poziomem wczorajszego zamknięcia. Pod koniec pierwszej godziny sesji dotarł do granicy 2000 pkt, z którą jednak nie uporał się w następnych 60 minutach.

Po dwóch godzinach obroty akcjami spółek tworzących WIG20 wynoszą około 120 mln zł. Dla porównania wczoraj podczas całego dnia handel zamknął się kwotą 190 mln zł, ale jest to najgorszym tegorocznym wynikiem. Obecna aktywność choć wyższa niż wczoraj o tej samej porze, to jednak nie jest specjalnie wielka. Były już w tym roku sesje podczas których w pierwszej tylko godzinie obroty przekraczały 300 mln zł.

Handel jak na razie skupia się na akcjach Telekomunikacji Polskiej, która zapewnia około 50 mln zł obrotów. Kurs idzie w górę o prawie 1,5 proc. Drożeje również PKN Orlen, lecz przy zdecydowanie skromniejszym zainteresowaniu graczy. Nie zmieniają wartości akcje KGHM pomimo wustawienia pochlebnej rekomendacji kupna przez BDM PKO BP (KGHM 7.04.2005.pdf). Najsłabszy w gronie blue chipów jest Prokom taniejący o ponad 3 proc. po dzisiejszym artykule w „PB” o schłodzeniu relacji z PZU (więcej: Prokom-PZU). AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Pzu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy zbierają siły pod poziomem 2000 pkt na WIG20