Inwestorzy zdołali powstrzymać spadki

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 17-12-2001, 00:00

Koniec tygodnia przyniósł powstrzymanie spadków na amerykańskich giełdach. Spółki o zwolnieniach i obniżkach prognoz informowały w czwartek, a w piątek większość przecenionych spółek odrabiała straty. Sprzyjały temu dane makroekonomiczne, które pokazały nieznaczną poprawę sytuacji największej gospodarki świata.

Poprawiły się nastroje właścicieli producentów chipów. Kurs AMD, który dzień wcześniej stracił 12 proc. po rekomendacji „sprzedaj” wydanej przez Prudential Securities, odrobił większość strat. Wzrosła cena Applied Materials, którego akcjonariusze pogodzili się już z myślą o zwolnieniu 10 proc. załogi.

Słaba pozostała branża światłowodowa. Ciena po obniżeniu prognoz w ciągu dwóch dni straciła ponad 20 proc. swej wartości. Z tego samego powodu porównywalne straty poniósł kurs Lucent Technologies, producenta sprzętu telekomunikacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestorzy zdołali powstrzymać spadki