Inwestuj jak Buffet a nie w Buffeta

opublikowano: 25-06-2009, 12:09

Naśladując portfel akcji, który posiada Berkshire Hathaway, można było od marcowego dołka do wczoraj zarobić 682,3 tys. USD przy inwestycji 1 mln USD. Ta sama kwota zainwestowana w akcje spółki Buffetta przyniosłaby już jednak 185,9 tys. USD zysku.

78-letni Buffet posiada długą pozycję na papierach m.in. Wells Fargo & Co oraz American Express Co. Ich akcje co najmniej podwoiły wartość od marcowych dołków. Tymczasem spółki należące do Berkshire zanotowały znaczący spadek sprzedaży na skutek recesji, a sam wehikuł inwestycyjny Buffetta stracił na derywatach opartych na długu korporacyjnym i komulanym.

- Jego inwestycje będą dalej prześcigać rynek, ponieważ opierają się na fundamentach i obliczaniu tradycyjnej wartości przedsiębiorstwa – podkreśla jednak Frank Betz z Carret Zane Capital Management, który zarządza 700 mln USD i posiada akcje Berkshire. - Ostatni krytycy miliardera byli w błędzie pisząc, że Buffet stracił już smykałkę do rynku – twierdzi Betz.

- Zobowiązania Berkshire na instrumentach pochodnych i innych operacjach finansowych wzrosły do 15,4 mld USD na koniec marca z 14,6 mld USD miesiąc wcześniej. Niektóre z instrumentów pochodnych opierają się na czterech światowych indeksach, które mogą odbić w następnym kwartale - twierdzi Whitney Tilson, dyrektor naczelny z T2 Partners LLC, funduszu hedgingowego który posiada akcje Berkshire.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Inwestuj jak Buffet a nie w Buffeta