„Inwestuj w złoto i nieruchomości”

MWIE, MARCFABERBLOG.COM
opublikowano: 07-08-2012, 00:00

OPINIE

Posiadanie fizycznych aktywów to jedyny sposób na ochronienie swojego majątku przed nadchodzącym pęknięciem bańki na rynkach, uważa Marc Faber, autor newslettera Gloom Boom & Doom. Jak podkreśla charyzmatyczny inwestor, dzięki wieloletniej hossie na rynku obligacji i nieruchomości inwestorzy przyzwyczaili się do sytuacji, w której ceny większości aktywów, stale rosną. Jednak jego zdaniem nadejdzie moment, kiedy ta tendencja się odwróci.

— Nie wiem, czy nastąpi to jutro, czy za pięć lat, ale skutkiem będzie zniszczenie majątku o ogromnej wartości — napisał Marc Faber na swoim blogu. Aby się na to przygotować, najlepiej inwestować w złoto lub w nieruchomości, kupując je wyłącznie za gotówkę. Narażone na zawieruchę mogą jego zdaniem okazać się akcje i obligacje. Emitentów wielu obligacji nie będzie w stanie wywiązać się ze zobowiązań. Wcale nie lepsze mogą się okazać obligacje bezpiecznych krajów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, MARCFABERBLOG.COM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu