Inwestycja w Chicago, akwizycja w Polsce

opublikowano: 07-02-2019, 19:46

Grape Up, polska firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native (powstających i funkcjonujących w chmurze) oraz podejściu DevOps, w minionym roku zwiększyła przychody o 30 proc.

Dynamiczny wzrost to pochodna m.in. koncentracji na świadczeniu usług z zakresu cloud computing dla dużych firm, takich jak np. Volkswagen, Dell czy Allstate Insurance. Spółka ma w planach dalszy wzrost i zwiększenie zatrudnienia. Obecnie jest na etapie finalizacji otwarcia centrum deweloperskiego w Chicago.

Grape Up, którą kieruje Konrad Siatka, od 2015 r. ma oddział w Santa Clara w Kalifornii, a w tym roku otworzy biuro w Chicago, w którym zatrudni 20 osób. Chcąc poszerzyć bazę specjalistów myśli o akwizycji w Polsce.
Zobacz więcej

Czas rekrutacji:

Grape Up, którą kieruje Konrad Siatka, od 2015 r. ma oddział w Santa Clara w Kalifornii, a w tym roku otworzy biuro w Chicago, w którym zatrudni 20 osób. Chcąc poszerzyć bazę specjalistów myśli o akwizycji w Polsce. Fot. ARC

— Do końca roku chcemy zatrudnić w nim 20 osób realizujących projekty dla naszych klientów. Powstanie tego oddziału to efekt coraz większej liczby zleceń dla dużych amerykańskich firm, które potrzebują bezpośredniego wsparcia lokalnie — mówi Konrad Siatka, prezes Grape Up.

W związku z szybkim wzrostem spółka aktywnie rekrutuje pracowników. Planuje również akwizycję w celu poszerzenia bazy specjalistów, którzy będą w stanie zapewnić spółce dalszy rozwój.

Grape Up została założona w 2014 r. na bazie istniejącej spółki Grape Software, która początkowo działała jako software house pomagający start-upom z Doliny Krzemowej. Z czasem firma wyspecjalizowała się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz we wdrażaniu podejścia DevOps.


25 mln zł
Tyle wyniosły w minionym roku przychody spółki technologicznej Grape Up.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy