Inwestycja w polskie spółki

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 13-11-2012, 00:00

Struktura dnia

Dwuletni produkt strukturyzowany Inwestycja w Polskie  Spółki to produkt z Aliora w formie polisy na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Zysk będzie zależał od zachowania WIG20. Inwestor będzie partycypował 70-90 proc. we wzroście wskaźnika, dopóki nie osiągnie on 130 proc. wartości początkowej.

Jeżeli wartość ta zostanie osiągnięta, wskaźnik partycypacji wyniesie 17,5-25 proc. Minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł, opłata manipulacyjna do 1,5 proc., a za zerwanie umowy do 14 proc. Subskrypcja do 23 listopada.

Zdaniem „PB”: Produkt przeznaczony tylko dla inwestorów, którzy wierzą we wzrost największych spółek notowanych na GPW. Jego zaletą są proste zasady i dostępność na stronie banku wszystkich dokumentów, w tym przejrzystej karty produktu; wadą ustanowienie bariery, która może obniżyć ewentualne zyski. Wysoka jest też opłata za zerwanie umowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu