Inwestycje alternatywne dla każdego

opublikowano: 03-12-2012, 00:00

MACIEJ KOSSOWSKI: WEALTH SOLUTIONS

MIEJSCE 5.

Pierwsze sześć lat po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Handlowej spędziłem w Expanderze. Był to wówczas serwis informacyjny, który w 2002 r. zaczął ewoluować w kierunku sieci doradztwa finansowego. Zmieniła się wówczas moja funkcja — zostałem analitykiem rynków finansowych, a moją rolą było m.in. reprezentowanie firmy w mediach. W 2006 r. wspólnie z Michałem Kowalskim wprowadzaliśmy do oferty Expandera produkty strukturyzowane — wtedy nowość na polskim rynku finansowym. Te rozwiązania okazały się na tyle ciekawe, że zdecydowaliśmy się założyć własną firmę — Wealth Solutions, specjalizującą się właśnie w tworzeniu i oferowaniu „struktur”. Kapitał na jej rozwój wyłożyło kilka osób z mojej rodziny, które do dzisiaj są głównymi akcjonariuszami. W latach 2007 i 2008 z sukcesem uplasowaliśmy kilkanaście produktów strukturyzowanych. Wiele przyniosło solidne zyski inwestorom, a pozyskane w ten sposób aktywa przekroczyły 100 mln zł.

W roku 2009 poszerzyliśmy ofertę o inwestycje w wino i był to strzał w dziesiątkę. Do dzisiaj nasi klienci zainwestowali w tę kategorię inwestycji alternatywnych 125 mln zł. Kolejnym pomysłem były grupowe inwestycje w ziemię rolną, którą nasi eksperci przekształcają w działki budowlane i w ten sposób wypracowują zyski dla inwestorów.

W tym roku poszerzyliśmy ofertę o inwestycje w dzieła sztuki oraz — po raz pierwszy w Polsce dostępną w takiej formie — inwestycję w private equity. Dużym wydarzeniem, odnotowanym również poza Polską, było wprowadzenie na rynek unikatowej 58-letniej whisky Glenfarclas, którą mogliśmy zaoferować naszym klientom na wyłączność. Siłą Wealth Solutions zawsze byli ludzie — kompetentni i zaangażowani. Mając świetny zespół, możemy tworzyć rozwiązania, które wyróżniają nas na rynku. Uruchamiając kolejne inwestycje alternatywne, nie tylko umożliwiamy naszym klientom zarabianie pieniędzy, ale jednocześnie realizujemy swoje pasje. Dzięki temu niezmiennie od pięciu lat praca w Wealth Solutions jest dla nas przyjemnością.

Wealth Solutions

Miejsce: Warszawa

Działalność: zarządzanie inwestycjami alternatywnymi, tworzenie produktów strukturyzowanych

Zatrudnienie: około 20 osób

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu