Inwestycje polskich prezydentów

DI, PAP
opublikowano: 24-08-2009, 07:37

Kwaśniewski buduje się na Mazurach, Wałęsa jest wierny Gdańskowi, a Kaczyński wciąż ma mieszkanie w Sopocie - pisze "Rzeczpospolita", prezentując posiadłości polityków.

Aleksander Kwaśniewski, kilka lat temu, kupił wraz z żoną na kredyt apartament w Wilanowie. Zapłacił za niego około 2 mln zł. Pod koniec 2008 roku Kwaśniewski za około miliona złotych kupił 17-hektarową działkę na Mazurach, w gminie Dąbrówno. Planuje tam wraz z żoną zbudować dom, do którego, jak twierdzą niektórzy znajomi, może się wprowadzić na stałe - zaznacza gazeta.

Na tym tle bardzo skromnie wygląda stan posiadania Lecha Wałęsy. Od wielu lat mieszka w domu przy ul. Polanki w Gdańsku-Oliwie. Powierzchnia działki to ok. 6 tys. m.kw., a sama rezydencja Wałęsy ma ponad 300 metrów kwadratowych. "Wewnątrz przepychu nie widać" - ocenia znajomy byłego prezydenta.

Najskromniej w tym towarzystwie wygląda jednak majątek aktualnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - zauważa "Rz". Jest on współwłaścicielem mieszkania w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Sopocie, o powierzchni 130 m.kw. Oprócz niego i żony prawo do 1/3 lokalu ma teściowa prezydenta - czytamy w "Rzeczpospolitej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Inwestycje polskich prezydentów