iPhone 4S pobił poprzedni rekord Apple

WST, Reuters
10-10-2011, 19:32

Ponad 1 mln klientów z siedmiu krajów złożyło zamówienie na najnowszy telefon Apple, iPhone 4S w pierwszym dniu ich przyjmowania, bijąc tym samym poprzedni rekord spółki.

W miniony piątek ruszyła przedsprzedaż nowej wersji kultowego urządzenia Apple, na którą cieniem kładła się śmierć jednego z założycieli i prezesa spółki, Steva Jobsa.

Analitycy nie liczyli na aż tak dobry wynik, zważywszy na fakt, że prezentacja 4S nie wzbudziła nadmiernego entuzjazmu. Rynek liczył bowiem na całkowicie nowy model, a nie wersję po face liftingu.

Poprzedni rekord, z ubiegłego roku na poziomie 600 tys. przed zamówień dotyczył iPhone 4, którego sprzedawano początkowo w pięciu krajach.

Obecny model 4S sprzedawany będzie od piątku w siedmiu krajach USA, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii i Wielkiej Brytanii. Do końca października trafi do łącznie 22 krajów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / iPhone 4S pobił poprzedni rekord Apple