IRAK-Migawki z kryzysu na Bliskim Wschodzie-19.45

opublikowano: 24-03-2003, 19:47

IRAK-Migawki z kryzysu na Bliskim Wschodzie-19.45 Przegląd aktualnych wydarzeń dotyczących konfliktu w Iraku: * Siły sprzymierzonych bombardują w ciągu dnia Bagdad i An-Nasriję. Saddam dwukrotnie
pojawia się w irackiej telewizji, chwaląc swoich żołnierzy za stawiany opór. * Amerykańskie samoloty po raz pierwsze bombardują pozycje irackie na północy kraju.
Doniesienia o bombardowaniach w pobliżu miasta Mosul. * Premier Tony Blair mówi, że siły sprzymierzonych znajdują się o 60 mil od Bagdadu.
Generał Franks określa iracki opór jako "sporadyczny". Ginie brytyjski żołnierz. * Rosja zaprzecza, jakoby firma KBP sprzedawała zakazaną broń Irakowi. * Czerwony Krzyż obawia się, że w Basrze może zabraknąć wody pitnej. Rosyjski
prezydent Władimir Putin ostrzega Busha, by nie dopuścił do katastrofy humanitarnej. * Na giełdach spadki, ponieważ inwestorzy przestaja wierzyć w szybki koniec wojny. ((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Reuters Messaging:
tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22
653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / IRAK-Migawki z kryzysu na Bliskim Wschodzie-19.45