Irlandia wiedzie prym w centrach danych

opublikowano: 23-08-2020, 22:00

Od 2010 r. do końca czerwca 2020 r. Irlandia przyciągnęła najwięcej w Europie inwestycji technologicznych gigantów: Amazona, Facebooka, Google’a i Microsoftu — poinformował fDi Magazine z grupy Financial Times.

W rankingu miast, w których powstaje najwięcej centrów danych (wszystkich firm), Dublin jest co prawda dopiero czwarty, ale Londyn jest pierwszy, a również brytyjskie Slough piąte. Czwórka amerykańskich gigantów wybrała jednak Irlandię, w której ma też europejskie siedziby. Najwięcej projektów w Europie w ostatniej dekadzie ogłosił Amazon — 29 nowych inwestycji w infrastrukturę ICT i internet. Microsoft zapowiedział 23, Google 15, a Facebook sześć. Google ogłosił w czerwcu, że zainwestuje 2 mld USD w nowy region chmury w Warszawie. Podobny projekt zapowiedział w maju we Francji. Również w maju Microsoft poinformował, że wyda w Mediolanie 1,5 mld USD. W Polsce firma zbuduje nowe centrum danych za 1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane