Irlandia zdołowała europejskie indeksy

Kinga Pawluczuk
25-08-2010, 14:18

Wiadomość o tym, że agencja S&P obniżyła rating dla długu Irlandii sprawiła, że dzisiaj rano ceny akcji spółek europejskich znowu spadały. Wspomniana informacja przyczyniła się do  powiększenia wczorajszych spadków.

Tematem przewodnim inwestorów są znowu obawy o stan gospodarki europejskiej. Interesującym jest, iż komentując obniżenie ratingu przez S&P, irlandzka agencja zarządzania długiem stwierdziła, że nie zgadza się z konkluzją agencji ratingowej.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w ostatnim czasie dobre dane finansowe spółek przesłoniły problemy związane z sytuacją budżetów krajów europejskich. Decyzja S&P jest więc swoistym przypomnieniem, że pomimo tak dobrych danych finansowych spółek problemy fiskalne  poszczególnych krajów nie znikają. 

FTSEurofirst spadł o 0,5 proc. po wczorajszym obsunięciu się o 1,6 proc., które przyspieszyło po słabych danych dotyczących amerykańskiego rynku nieruchomości. Liderem dobrych danych finansowych jest dziś Admiral Group, spółka ogłosiła 21 % wzrost zysku przed opodatkowaniem, co spowodowało wzrost ceny akcji o 4,1 %.”

Kinga Pawluczuk
Specjalista rynku CFD City Index 
 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kinga Pawluczuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Irlandia zdołowała europejskie indeksy