IT dla administracji

Kamil Kosiński
opublikowano: 03-11-2004, 00:00

W dniach 25-26 października, w hotelu Gromada-Airport odbyła się druga edycja konferencji „Informatyka w administracji”. Jej celem było przedstawienie najnowszych tendencji w informatyzacji sektora publicznego, zarówno w krajach starej Piętnastki jak i w Polsce.

W imprezie organizowanej przez Software Konferencje wzięło udział ponad 500 uczestników — przedstawicieli władz gmin, powiatów i województw (prezydentów miast, burmistrzów, naczelników, wójtów), kierowników i dyrektorów działów w jednostkach samorządowych i urzędach centralnych, specjalistów pracowników administracji państwowej.

Gośćmi specjalnymi konferencji byli Ewa Sarzotti, dyrektor generalny firmy Innopolis, oraz Ludger Helm, dyrektor marketingu ds. sektora publicznego FileNet Corporation. W sympozjum wziął również udział Ryszard Taradejna, specjalista ds. bezpieczeństwa i ochrony informacji. Ponadto z prezentacją typu case study wystąpił César Santos Castano, przedstawiciel administracji hiszpańskiej. Opowiedział on o wdrożeniu wyróżnionym tytułem Best Practices przez Komisję Europejską. Podczas konferencji odbyła się premiera systemu Aurox BIP-Serwer. Jest to specjalistyczna dystrybucja Linuxa, stworzona w oparciu o Aurox Linux, umożliwiająca uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy wzięli udział w wykładach na tematy związane z dokumentem elektronicznym, workflow i zarządzaniem procesami biznesowymi oraz informatyzacją prac biurowych. Drugiego dnia odbyły się prezentacje techniczno-produktowe, prowadzone na ośmiu sesjach wykładowych, gdzie od strony praktycznej zostały omówione najnowocześniejsze technologie dotyczące elektronicznego obiegu informacji w firmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / IT dla administracji