Itaka wykorzysta dreamlinery LOT-u

PAP
opublikowano: 05-05-2014, 21:25

Itaka jest kolejnym biurem podróży, którego pasażerowie będą latali dreamlinerami PLL LOT. Firma podpisała z przewoźnikiem umowę na czartery w sezonie letnim i zimowym m.in. do Egiptu, Tunezji, Meksyku czy na Kubę. Wcześniej taką umowę LOT zawarł z Rainbow Tours.

Itaka i LOT nawiązały dwuletnią współpracę. W letniej ofercie znajdą się rejsy z Polski do Egiptu, Turcji, Tunezji, Grecji, Portugali, Hiszpanii i Bułgarii; zimą zaś Boeingi 787 Dreamliner LOT-u polecą do kurortów w Meksyku, Wenezueli, Tajlandii, Republice Dominikany i na Kubie. Kolejne dwa sezony zimowe to kontynuacja współpracy LOT-i i Itaki realizowanej w zimie 2013/2014.

"W sezonie zima 2013/14 dreamlinery spełniły oczekiwania naszych klientów zarówno pod względem komfortu przelotu, jak i standardów obsługi" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Itaki Mariusz Jańczuk. Dzięki dreamlinerom wszystkie rejsy będą realizowane bez międzylądowań, co skróci czas podróży na wakacje. Podróż z Warszawy na Tajlandia potrwa ok. 11 godz., tyle samo co do Wenezueli, a na Kubę prawie 12 godzin.

Jak zauważył prezes PLL LOT Sebastian Mikosz, podpisana przez spółkę kolejna umowa na realizację rejsów czarterowych oznacza, że LOT latem dowiezie polskich turystów do kurortów popularnych w obecnym sezonie. "A zimą - kiedy samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu w ramach naszej siatki połączeń, efektywnie będziemy wykorzystywać flotę dalekiego zasięgu, na czym skorzystają klienci Itaki" - powiedział cytowany w komunikacie Mikosz.

LOT ma obecnie sześć dreamlinerów, w samolocie znajdują się 252 miejsca pasażerskie w trzech klasach podróży: elite club, premium club i ekonomicznej.

W komunikacie poinformowano, że na tegoroczny sezon letni Itaka oraz LOT nawiązały współpracę z kanadyjską firmą czarterową CanJet Airlines, od której zostały wynajęte dwa Boeingi 737. "Przez cały sezon letni 2014 r. samoloty te będą realizować przeloty dla Itaki. Za część operacyjną odpowiada LOT: samoloty będą funkcjonować w systemach jako loty polskiego przewoźnika. Pilotów zapewnia CanJet, natomiast obsługę (personel pokładowy) i stronę operacyjną - PLL LOT" - czytamy w komunikacie.

Boeingi kanadyjskiego przewoźnika będą latać z Katowic, Warszawy, Szczecina, Łodzi i Wrocławia. Planowane kierunki to m.in.: Egipt, Turcja, Bułgaria, Tunezja, Hiszpania, Portugalia, Maroko, Kreta.

LOT w kwietniu br. podpisał umowę z Rainbow Tours. Zgodnie z nią przez dwa kolejne sezony zimowe przewoźnik będzie wykonywał z Warszawy rejsy czarterowe z klientami biura podróży m.in. do Sri Lanki, Tajlandii, RPA, Wietnamu i Kostaryki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Itaka wykorzysta dreamlinery LOT-u