ITM powiększa sieć sklepów

Marek Loos
opublikowano: 02-03-2001, 00:00

ITM powiększa sieć sklepów

ITM Polska należąca do francuskiej Grupy Muszkieterów, właściciela sieci supermarketów Intermache, planuje otwarcie w Wałczu sklepu o powierzchni 900 mkw. Spółka szuka inwestora zainteresowanego prowadzeniem budowy i zarządzaniem gotowym obiektem. Inwestycja o wartości około 3,5 mln zł znajduje się obecnie w fazie projektowej.

ITM Polska z siedzibą w Koziegłowach koło Poznania poszukuje kupca, który podejmie się budowy supermarketu Intermarche w Wałczu, a po jej zakończeniu będzie nim kierował. Koszt inwestycji szacowany jest na około 3,5 mln zł. Powierzchnia Intermarche w Wałczu ma wynosić 900 mkw. Latem 2000 roku spółka ITM Polska wydzierżawiła od Wałeckiej Spółdzielni Mieszkaniowej nie zagospodarowaną działkę na terenie osiedla Dolne Miasto.

— Obecnie inwestycja znajduje się na etapie projektowania i uzyskiwania niezbędnych do rozpoczęcia budowy zezwoleń — mówi Zbigniew Kuś, członek zarządu ITM Polska.

Firma zainteresowana współpracą z ITM Polska musi posiadać środki własne pozwalające na sfinansowanie 15 proc. wartości inwestycji. W przypadku wałeckiego supermarketu stanowi to ponad pół miliona zł. Przyszły inwestor może liczyć na pomoc ITM Polska w uzyskaniu pozostałej kwoty w formie kredytu.

— Inwestora spełniającego nasze warunki zamierzamy znaleźć w ciągu najbliższych miesięcy. Chcielibyśmy, by Intermarche w Wałczu został wybudowany i rozpoczął działalność jeszcze w tym roku — mówi Zbigniew Kuś.

Francuska Grupa Muszkieterowie chce poprzez ITM Polska zainwestować w tym roku około 350 mln zł w budowę 60 sklepów . Połowa z nich ma być zlokalizowana w Wielkopolsce. Firma zainwestuje również w drugą po Koziegłowach centralę magazynów w Bielawie na południu kraju. Dzięki tym inwestycjom przychody ze sprzedaży sieci Intermarche w Polsce mają w tym roku wzrosnąć do 35 mln zł (wzrost o 75 proc).

W Wielkopolsce należące do ITM Polska sklepy spożywcze sieci Intermarche znajdują się w Nowym Tomyślu, Ostrowie Wlkp., Kościanie, Koninie, Oleśnicy, Swarzędzu, Grodzisku Wlkp., Lesznie (dwa), Krotoszynie, Rawiczu, Wągrowcu. Natomiast sklepy ogrodnicze Bricomarche zlokalizowano w Swarzędzu i Lesznie.

ITM Polska działa w Polsce od 1996 r. Pierwsze sklepy sieci Intermache powstały w naszym kraju w 1997 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu