Iwanow: Polska nie przeszkadza w rozmowach o tarczy

PAP
opublikowano: 08-02-2009, 18:00

Rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow oświadczył w niedzielę, że Polska nie przeszkadza w rozmowach między Rosją i USA na temat planów instalacji elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w  Europie.

"Nie ma odczucia, że Polska przeszkadza" - powiedział Iwanow po spotkaniu z wiceprezydentem USA Joe Bidenem w kuluarach 45. Międzynarodowej Konferencji o Bezpieczeństwie w Monachium. Jego wypowiedź przytacza agencja RIA-Nowosti.

"Od początku było jasne, że wszystkie kwestie będą dyskutowane przez Rosję i USA" - dodał wicepremier.

Przed spotkaniem z Bidenem oznajmił on, że "bardzo pozytywnie" ocenia deklarację amerykańskiego wiceprezydenta, iż USA będą konsultowały się z Rosją w sprawie swojego systemu obrony przeciwrakietowej.

Podczas pobytu w Monachium Iwanow rozmawiał również z sekretarzem generalnym NATO Jaapem de Hoop Schefferem. Szczegółów spotkania - pierwszego po zeszłorocznej wojnie rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową kontaktu między Moskwą i Sojuszem na tak wysokim szczeblu - nie ujawniono.

Jerzy Malczyk (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane