Izodom będzie budował w Zambii

MAG, ANB
opublikowano: 23-10-2013, 00:00

Fabryka i osiedle za 5,5 mln EUR — taki kontrakt przywiozła spółka, która poleciała z premierem do Afryki.

Przy okazji trzydniowej wizyty premiera Donalda Tuska w Zambii jedna z 39 towarzyszących mu firm zdobyła kontrakt. Izodom Polska 2000, producent materiałów budowlanych do domów energooszczędnych, podpisał porozumienie z GladRich Investments, deweloperem, i Alinaswe Developments, firmą architektoniczną. W planach jest uruchomienie wytwórni elementów budowlanych Izodom. Firmy pilotażowo wybudują 20 domów na przedmieściach Lusaki. Wartość projektu to 500 tys. USD. Docelowa wartość projektów — fabryki i budowy osiedli — to 5,5 mln EUR.

— Umowa Izodomu to rezultat nocnych rozmów. Forum Gospodarcze w Lusace zakończyło się w poniedziałek, ale większość firm została i prowadziła dalsze rozmowy, m.in. w sprawie sprzętu dla wojska, serwisowania samolotów tamtejszej linii lotniczej, importu artykułów spożywczych. Na forum pojawiło się 180 zambijskich przedsiębiorców. Gdyby nie było oficjalnej wizyty premiera, pies z kulawą nogą by nie przyszedł — komentuje Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Premier Tusk i delegacja biznesmenów byli wcześniej w RPA.

Dla Izodomu kontrakty na dalekich rynkach to nie pierwszyzna. W ubiegłym roku technologią opracowaną przez spółkę ze Zduńskiej Woli zainteresował się szejk Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przedstawiciele firmy asystowali przy projektowaniu i budowie 3 tys. willi w pobliżu miasta i zostali poproszeni o zbudowanie na pustyni pałacu myśliwskiego o powierzchni 10 tys. mkw. Izodom może się też pochwalićkilkunastomatysiącami innych domów w 27 państwach świata. Linie produkcyjne spółki powstały już w Rosji, na Ukrainie i w ZEA, a potem zostały sprzedane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG, ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Izodom będzie budował w Zambii