J.Kaczyński: nie mamy zamiaru podejmować żadnych decyzji ws. E.Kruk

PAP
opublikowano: 22-11-2008, 16:59

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w sobotę, że partia nie ma zamiaru podejmować "żadnych decyzji" w sprawie posłanki PiS Elżbiety Kruk, która swoim zachowaniem w piątek rano w Sejmie wzbudziła u dziennikarzy podejrzenie, iż znajduje się pod wpływem alkoholu.

W sobotę prezes PiS pytany o tę sprawę podczas konferencji prasowej w Sejmie, powiedział: "To był drobny, acz nieprzyjemny incydent. "Nie mamy zamiaru podejmować w tej sprawie żadnych decyzji, ale być może pokażemy opinii publicznej, i mam nadzieję, że media nam to ułatwią, jak to jest w Sejmie - żeby nie robiono +z igieł wideł+ w czasie, kiedy sprawy nieporównanie poważniejsze są całkowicie pomijane" - mówił J.Kaczyński.

Prezes PiS powiedział też, że "był niedawno temu" poseł, który kompletnie pijany przemawiał z mównicy. "Nie zauważyłem, żeby media się tym specjalnie interesowały. Były i inne przypadki, jeśli ta sprawa będzie ciągnięta przez media to je pokażemy" - podkreślił.

W piątek J.Kaczyński powiedział dziennikarzom, że jeśli posłanka Kruk zrobiła "coś niewłaściwego", będą wobec niej wyciągnięte konsekwencje. "Jak wobec każdej osoby" - dodał w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Dopytywany, czy poseł powinien w trakcie głosowań w Sejmie chwiać się na nogach i bełkotać, J. Kaczyński odpowiedział: "może na przykład jest chora".(PAP)

gdy/dym/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane