J.Kaczyński o decyzji Rady Krajowej PO: smutna wiadomość

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 20:58

Smutna wiadomość - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński określił w czwartek wieczorem decyzję Rady Krajowej PO, która zdecydowała, że Platforma będzie głosować przeciwko udzieleniu rządowi Kazimierza Marcinkiewicza wotum zaufania. "Po tej informacji przestaliśmy liczyć na poparcie Platformy" - powiedział Kaczyński.

Smutna wiadomość - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński określił w czwartek wieczorem decyzję Rady Krajowej PO, która zdecydowała, że Platforma będzie głosować przeciwko udzieleniu rządowi Kazimierza Marcinkiewicza wotum zaufania. "Po tej informacji przestaliśmy liczyć na poparcie Platformy" - powiedział Kaczyński.

    "Zobaczymy, czy to jest decyzja taktyczna, czy trwała" - powiedział prezes PiS dziennikarzom w Sejmie - "czy jest to stałe nastawienie na destrukcję, czy też nastawienie wynikające z sytuacji, w którą Platforma sama się zapędziła". 

    Szef PO Donald Tusk po podjęciu decyzji przez Radę Krajową powiedział, że Platforma "nie przecina ostatecznie możliwości czy szansy na przygotowanie koalicji PO i PiS, ale oczywiście na warunkach, które wyrastają z zasad i poszanowania partnera".

    "Jeśli pojawią się takie warunki, jeśli Jarosław Kaczyński otrzeźwieje politycznie, to będziemy mogli wrócić do takiej rozmowy, może za tydzień, może za miesiąc, może za rok - nie wiem, to nie ode mnie zależy" - dodał Tusk. Według lidera PO Jana Rokity, jeśli PiS przedstawi PO rzetelną i uczciwą propozycję podzielenia się władzą i stworzenia wspólnego rządu, to Platforma będzie gotowa do tego, by o niej rozmawiać.

    Prezes PiS w rozmowie z dziennikarzami przypomniał, że "oferta wobec PO jest sformułowana i cały czas leży na stole". "Nie bardzo rozumiem, o co tutaj chodzi - jeżeli Platforma chciałaby rozmawiać, mogłaby te rozmowy rozpocząć w każdej chwili" - dodał.

    Pytany, czy PiS byłoby gotowe spełnić postulat PO i wycofać z prezydium Sejmu szefa Samoobrony Andrzeja Leppera, Kaczyński odparł: "Tego rodzaju warunki to nauczyciel może stawiać dziecku w szkole".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane