Jacek Balcer został prezesem Poznań Euro 2012

PAL, PAP
opublikowano: 24-04-2008, 14:28

Dotychczasowy doradca prywatyzacyjny spółki ENEA, były dziennikarz Jacek Balcer został prezesem spółki Poznań Euro 2012. Jego zastępcą ds. inwestycji na miejskim stadionie został inżynier budowlany Ryszard Dębiński, który nadzorował wiele inwestycji budowlanych w Poznaniu, m.in. dla Uniwersytetu Medycznego.

Nowy prezes zapowiedział przygotowanie w najbliższych dniach bilansu otwarcia spółki. - Nie zawiodę zaufania, jakim mnie obdarzono. Euro musi się udać nam wszystkim - powiedział Balcer.

Prezes spółki zapowiedział w najbliższym czasie przejęcie od poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji nadzoru nad budową stadionu przy ul. Bułgarskiej, na których będą rozgrywane mecze w ramach Euro 2012. Po rozbudowie stadion miałby być wykorzystywany nie tylko jako arena meczów piłkarskich. - Chciałbym, aby było tak jak w Dortmundzie, gdzie inwestycja władz lokalnych w stadion okazała się dobrym biznesem - powiedział Balcer.

Spółka Poznań Euro 2012 ma zająć się kompleksowym przygotowaniem obiektów sportowych i infrastruktury ich otaczającej do organizacji meczów mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Według władz miasta, największym kłopotem Poznania w przygotowaniach do Euro 2012 jest niedostateczna liczba miejsc w hotelach najwyższej kategorii. Drugim problemem jest brak zabezpieczenia finansowego dla budowy odcinka zachodniego trzeciej ramy komunikacyjnej Poznania, który połączyłby stadion z autostradą A2 i lotniskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jacek Balcer został prezesem Poznań Euro 2012