Jacek Bartosiak szefem Centralnego Portu Komunikacyjnego

opublikowano: 12-09-2018, 17:11

Ma być kołem zamachowym nowoczesnego transportu i gospodarki - mówi o Centralnym Porcie Komunikacyjnym Jacek Bartosiak. Ale zadanie jego budowy, jakiego się podjął, do łatwych nie należy m.in. ze względu na rozmach inwestycji.

Jacek Bartosiak wziął na siebie nadzór nad realizacją projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego - Portu Solidarność (CPK). Został ogłoszony szefem spółki celowej powołanej do jego budowy. A zakłada się, że będzie to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej węzeł komunikacji lotniczej i kolejowej. 

Jacek Bartosiak
Zobacz więcej

Jacek Bartosiak fot. PAP_Andrzej Grygiel

- Jacek Bartosiak jest ekspertem w sprawach geopolitycznych i geostrategicznych, a projekt CPK sięga daleko poza granice Polski - zaznaczył Mikołaj Wild, wiceminister resortu infrastruktury. 

Nowy szef CPK brał udział w tworzeniu jego koncepcji, ma również doświadczenie w obsłudze dużych procesów inwestycyjnych. Zdaniem Mikołaja Wilda, jest więc osobą, która zdoła utrzymać realizację projektu w ryzach przyjętego harmonogramu i budżetu. 

- Ukończenie projektu będzie oznaczać fundamentalną zmianę tego, w jaki sposób podróżujemy, komunikujemy się, robimy interesy itd. Pomimo tego, że wiemy, jak trudny będzie to projekt, czas na jego rozpoczęcie jest idealny - powiedział Jacek Bartosiak.

Dodał, że budowa CPK jest dla kraju istotna z punktu widzenia biznesowego, ekonomicznego, turystycznego, strategicznego, wojskowego, geopolitycznego. W tym kontekście ma szansę na “zmienienie statusu państwa polskiego” na arenie międzynarodowej. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu