Jacek Kędzior pokieruje EY

MAG
opublikowano: 18-11-2013, 12:08

Duleep Aluwihare, który zakładał w Polsce pierwszy oddział firmy Arthur Andersen w 1990 r., a od połączenia spółek w 2002 r. kieruje EYrnst & Young (od lipca EY), odda od 1 stycznia 2014 r. stery Jackowi Kędziorowi, partnerowi i szefowi podatków na region.

Partnerzy wybrali Polaka ponad 18 miesięcy temu. Duleep Aluwihare zarządzał firmą przez 23 lata. Pozostanie w firmie i będzie członkiem kadry kierowniczej. Jacek Kędzior pracuje w EY prawie 20 lat.

Zobacz więcej

Duleep Aluwihare i Jacek Kędzior, fot. EY

- Firma, którą decyzją partnerów przyjdzie mi prowadzić, jest w bardzo dobrej formie. Cieszę się, że będę szefem EY. Moja filozofia prowadzenia biznesu jest prosta. Musimy być cały czas skupieni na kliencie – mówi Jacek Kędzior.

- Wskazanie Jacka jako mojego następcy nie było łatwe bo mamy w naszych szeregach wielu znakomitych ludzi. Cieszę się jednak, że kandydatura Jacka zdobyła uznanie pozostałych partnerów. Jacek ma 4 kluczowe atuty, które sprawiają, że jest bardzo dobrym liderem. Po pierwsze wybitne osiągnięcia menadżerskie. Naszą praktykę podatkową, która jeszcze kilka lat temu nie osiągała swojego pełnego potencjału, przekształcił w absolutnego lidera rynku. Po drugie Jacek naturalnie odnajduje się w roli lidera. Precyzyjnie wyznacza cele i szybko przechodzi do działania. Po trzecie cechują go wartości ważne dla lidera takiej firmy jak EY. Uczciwość, decyzyjność, energia i entuzjazm. I po czwarte – Jacek jest jednym z najbardziej doświadczonych ludzi w EY. Był z nami praktycznie od początku i zna firmę jak mało kto – tłumaczy Duleep Aluwihare.

Jacek Kędzior od 2007 r. zajmował stanowisko szefa działu Doradztwa Podatkowego. Był też szefem praktyki podatkowej EY w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (21 krajów), będąc równocześnie członkiem zarządu praktyki podatkowej w obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę (93 kraje). MAG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Jacek Kędzior pokieruje EY