Jacek Zawadzki został nowym prezesem Polonusa

  • PAP
opublikowano: 01-03-2021, 14:53
aktualizacja: 01-03-2021, 14:56

Nowym prezesem spółki Polonus, narodowego przewoźnika autokarowego, został Jacek Zawadzki - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

"Rada nadzorcza Polonus S.A. 1 marca br., powołała Pana Jacka Zawadzkiego na stanowisko prezesa zarządu spółki Polonus S.A. Przejmie on obowiązki od przewodniczącej rady nadzorczej, która tymczasowo oddelegowana była do sprawowania tego urzędu" - napisano w komunikacie.

Jak poinformował Polonus, Jacek Zawadzki w latach 2016-2020 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki CS Natura Tour Sp. z o.o. specjalizującej się w branży turystycznej.

"Jestem zaszczycony możliwością zarządzania spółką, jaką jest Polonus S.A. To firma z długoletnim doświadczeniem i silną pozycją na rynku przewozowym. Choć wszyscy mamy za sobą trudne, nie tylko dla branży, miesiące, to z nadzieją patrzę w przyszłość. Pomimo pełnego wyzwań otoczenia rynkowego, pragniemy wspólnie wdrażać i realizować ambitną strategię dalszego rozwoju spółki" - powiedział cytowany w komunikacie Zawadzki.

"Jestem przekonany, że dzięki innowacyjnym planom i doświadczonemu, kompetentnemu zespołowi pracowników, jesteśmy w stanie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami” - dodał.

Obok Jacka Zawadzkiego funkcję członka zarządu będzie nadal pełnić Wojciech Gąsowski.

Polonus jest spółką Skarbu Państwa; świadczy usługi przewozu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Firma obsługuje blisko 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą.

Jednocześnie Polonus jest operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia – jednego z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów.

Spółka PKS Polonus jest jednym z przedsiębiorstw PKS, które zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 stycznia 2021 r., w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonuje Prezes Rady Ministrów lub inni członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy rządu lub państwowe osoby prawne, w tym jednoosobowe spółki Skarbu Państwa, znalazły się pod nadzorem PKP S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane