Jackiewicz: MSP nie ma planów łączenia PKO BP z PZU

ISBNews
opublikowano: 23-03-2016, 10:15

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie planuje połączenia PKO Banku Polskiego z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU), poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

"Bierzemy pod uwagę, że w niektórych obszarach potrzebne są fuzje. W sektorach, o które pan pyta, nie będziemy łączyć obu wymienionych firm [PKO BP i PZU], czy - szerzej - sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Ale sprzyjamy planom i strategiom obu tych firm w kierunku rozbudowywania i poszerzania swej działalności" - powiedział Jackiewicz w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

Dawid Jackiewicz, minister skarbu państwa
Marek Wiśniewski

"Nie mamy nic przeciwko bankowi, który mówi o potrzebie akwizycji spółek ubezpieczeniowych, a także nic przeciwko największej w kraju firmie ubezpieczeniowej, która angażuje się w pozyskanie udziałów w sektorze bankowym. Akceptujemy takie działanie, w ten sposób bowiem umacniają swoją pozycję na rynku nasze dwa silne podmioty" - dodał minister.

Skarb Państwa ma obecnie 29,43% akcji PKO BP oraz 35,19% akcji PZU.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 105,43 mld zł na koniec 2015 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane