Jak najbliżej potrzeb klienta

  • Materiał partnera
opublikowano: 12-03-2020, 22:00

Kilkanaście lat pracy na wysokich obrotach daje w kość. Radosław Lisowski przyznaje, że nieraz brakuje mu czasu dla siebie i myśli o gruntownej zmianie.

Firma FOX Radosław Lisowski Technika Grzewcza i Sanitarna powstała w 2003 roku jako niewielki sklep hydrauliczny adresowany do klientów detalicznych.

— Od początku przyświecała nam zasada, żeby być jak najbliżej klienta. Dogodna lokalizacja w centrum Buska-Zdroju pozwala szybko do nas dotrzeć. A na miejscu mogli liczyć, że kupią to, czego potrzebują, ale również na pomoc i doradztwo — mówi właściciel.

W kolejnych latach, wraz ze wzrostem popytu na wysokiej jakości technikę grzewczą, firma utworzyła dwa kolejne oddziały — w Pińczowie i Łagowie oraz wybudowała duży magazyn w Busku-Zdroju. Jego zaopatrzenie umożliwia pokazanie wszystkiego, co jest potrzebne przy montażu instalacji. Firma z powodzeniem rozpoczęła współpracę z wieloma hydraulikami, firmami wykonawczymi oraz inwestorami. Weszła też w sprzedaż internetową.

Siła grupy

Od kilku lat FOX jest też członkiem Polskich Hurtowni Instalacyjnych. Początkowo była to typowa grupa zakupowa, podobna do powstających w innych dziedzinach. Zrzesza obecnie 32 przedsiębiorstwa z branży instalacyjnej, grzewczej i sanitarnej.

— Oczywiście liczy się również skala, bo większe zakupy pozwalają negocjować niższe ceny, na czym zyskują poszczególne firmy. Jednak nie tylko to się liczyło w działaniu PHI. Dla mnie to była możliwość poznania innych ludzi, zobaczenia nowości branżowych, a przy okazji nauczenie się czegoś nowego. Przez jedną kadencję byłem nawet w zarządzie Grupy, Potem już nie kandydowałem ze względu na brak czasu — podkreśla Radosław Lisowski.

Dodaje, że najważniejszym elementem funkcjonowania w Grupie było dla niego to, że już nie musiał samodzielnie negocjować z każdym producentem czy dostawcą. Ceny i dostawy uzgadniał prezes Polskich Hurtowni Instalacyjnych.

— To oszczędność czasu, który mogłem poświęcić rodzinie i dzieciom — podkreśla Radosław Lisowski.

Hierarchia wartości

A właśnie czas jest tym, czego mu brakuje najbardziej. Rodzina — trójka dzieci — wymaga uwagi, jeżeli nie chce się być tylko rodzicem od święta. Radosław Lisowski po kilkunastu latach odczuwa potrzebę zmiany i bardzo możliwe, że niedługo zobaczymy go w zupełnie innej branży.

W firmie FOX pracuje obecnie około 30 osób. Właściciel podkreśla ich kompetencje i zaangażowanie. Stara się też pomagać w rozmaitych inicjatywach lokalnych, Szlachetnej Paczce czy działaniach PCK. W biurze firmy można zobaczyć wiele podziękowań.

— Nie daję na wszystko, ale na wiele inicjatyw, szczególnie związanych z dziećmi, jestem otwarty. Dobro wraca — kwituje właściciel firmy FOX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane