Jak przygotowujemy się do Unii

Marta Biernacka
opublikowano: 12-02-2004, 00:00

Plast-Box ma standardy i partnera

W 1995 r. pozyskaliśmy strategicznego udziałowca, niemiecką spółkę Bekuplast Germany. Była to kluczowa decyzja dla rozwoju działalności firmy na rynku niemieckim. Dzięki tej współpracy otworzyły się dla nas unijne rynki. Ponadto pozwoliła ona na poznanie i zaadaptowanie w firmie nowych technologii w produkcji skrzynek. W 2001 roku uzyskaliśmy certyfikat ISO 9000:2001. To posunięcie było konieczne ze względu na wymagania naszego niemieckiego udziałowca i innych zagranicznych partnerów. W 2003 r. uzyskaliśmy certyfikat HACCP, który jest niezbędny w produkcji dla branży spożywczej. Ten krok zaowocował podpisaniem umów na produkcję opakowań na popcorn dla niemieckich Multikin.

Nasz dział sprzedaży i marketingu wypracował scenariusze dotyczące zmian prawnych po akcesji. Gromadzimy dane na temat wszelkich nowości.

O firmie

Słupski Plast-Box jest producentem opakowań z tworzyw sztucznych dla odbiorców przemysłowych. Firma zamierza wejść na warszawską giełdę. Przychody mają sięgnąć w 2004 r. 50 mln zł.

Waldemar Pawlak prezes Plast-Box

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Jak przygotowujemy się do Unii