Jak rozmnożyć nasze pieniądze

GN
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Na tej stronie znajdziecie Państwo krótkie opisy wybranych przez nas nowości inwestycyjnych.

BOŚ Bank

Plan inwestycyjny „Najlepszy z Najlepszych”

Połączenie lokaty z inwestycją w fundusz. 40 proc. pieniędzy trafia na 6-miesięczny depozyt o oprocentowaniu 10 proc. w skali roku. Reszta dzielona jest między trzy fundusze: Arka Akcji, UniKorona Zrównoważony i ING Stabilnego Wzrostu. Zysk z lokaty jest zwolniony z podatku Belki. Minimalna wpłata 3 tys. zł.

rekomendacja PB:

Spory zysk da lokata, a z dużym prawdopodobieństwem fundusze jeszcze dorzucą.

Skarbiec TFI

Skarbiec Sektora Nieruchomości

Otwarty fundusz zrównoważony, który lokuje w spółki z sektora nieruchomości i budowlanego w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej. Nie jest to klasyczny fundusz nieruchomości, bo nie kupuje budynków, lecz akcje spółek. Otwarta struktura pozwala się wycofać z inwestycji w dowolnej chwili, a zyski można osiągać już od pierwszego dnia. Minusem jest to, że lokuje się w akcje, więc w przypadku załamania na giełdzie i one mogą spaść.

rekomendacja PB:

Dla tych, którzy wierzą w trwałość środkowoeuropejskiego boomu budowlanego.

Deutsche Bank PBC

db Gwarancja USD

Inwestycja w dolarach na okres do 5 lat z gwarantowanym zyskiem: 24,3 proc. netto. Oparta na produkcie ubezpieczeniowym, co zwalnia z podatku od zysków kapitałowych, a w przypadku śmierci inwestora wskazana osoba dostanie całą wartość. Minimalna wpłata 3 tys. USD.

rekomendacja PB:

Dla tych, którzy mają do ulokowania dolary. 24,3 proc. bez podatku równe jest 30 proc. ze zwykłego depozytu. Jak przy każdej inwestycji dewizowej, warto pamiętać o ryzyku kursowym.

ING TFI

ING Środkowoeuropejski Sektora Finansowego

Otwarty fundusz akcyjny, który inwestuje w banki, ubezpieczycieli, pośredników finansowych czy biura maklerskie. Zysków szuka w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, Austrii, Grecji, Słowenii, na Węgrzech i w krajach nadbałtyckich.

rekomendacja PB:

Jeśli wierzysz, że to sektor finansowy będzie się w najbliższych latach rozwijał najszybciej i nie boisz się rynku akcji.

Open Finance

Multiprofit

Inwestor regularnie (co miesiąc, co kwartał czy choćby raz na rok) opłaca składkę. Kapitał inwestowany jest w indeksy giełdowe na całym świecie, a także na rynku nieruchomości, surowców i obligacji.

rekomendacja PB:

Dla tych, którzy chcą oszczędzać systematycznie przez 5-10 lat i szukają dobrego strukturyzowanego produktu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu