Jak rozmnożyć nasze pieniądze

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 30-11-2007, 00:00

Na tej stronie znajdziecie państwo krótkie opisy wybranych przez nas nowości inwestycyjnych.

Deutsche Bank

db Gwarancja Agro Index

Trzyletnia lokata strukturyzowana. Zysk zależy od zmiany indeksu surowcowego, który odzwierciedla ceny kukurydzy, pszenicy, soi i cukru. Produkt ma gwarancję kapitału, a dzięki opakowaniu w polisę zysk zwolniony jest z podatku Belki. Minimalna wpłata 5 tys. zł.

rekomendacja „PB”:

Dla tych, którzy wierzą, że ceny produktów rolnych będą rosły.

Dzięki temu zyski z inwestycji osłodzą drożejącą żywność.

SEB TFI

Fundusz parasolowy SFIO

Fundusz parasolowy z sześcioma subfunduszami akcyjnymi. Nordycki inwestuje w spółki skandynawskie, Globalny — na największych światowych giełdach, Japonii koncentruje się na azjatyckich tygrysach, Europejski — na giełdach krajów UE, Wschodnioeuropejski stawia na nasz region, a Małych Spółek Wschodnioeuropejskich lokuje w dynamiczne spółki z regionu.

rekomendacja „PB”:

Dla inwestorów szukających zysku na całym świecie. Dobra okazja

BZ WBK AIB TFI

Arka Rozwoju Nowej Europy

Fundusz akcji zagranicznych. Inwestuje w spółki w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Turcji, Polsce oraz Austrii. Co najmniej 66 proc. aktywów lokuje w akcje. Połowę portfela akcyjnego stanowić będą inwestycje w deweloperkę i budowlankę.

Dla akceptujących ryzyko inwestycji w akcje i wierzących, że przez najbliższe

Fortis i Xelion

Fortis L Fix Zielony Bonus

Struktura w postaci zagranicznego funduszu inwestycyjnego z gwarancją kapitału. Stopa zwrotu zależy od zmiany kursu 18 spółek z sektora alternatywnych źródeł energii. Inwestorzy, którzy wytrwają cztery lata, dostaną ekstrapremię zależną od najlepszego rocznego wyniku. Minimalna wpłata 5 tys. euro.

rekomendacja „PB”:

Dla tych, którzy wierzą, że zielona energia będzie dobra i dla środowiska, i dla portfela. Minus to ograniczenie zysku do 10 proc. rocznie

TU Uniqa

i Raiffeisen Bank

Fundusz & Perspektywa

Polisa na życie z funduszem kapitałowym. W części inwestycyjnej składka inwestowana jest w 38 funduszy zarządzanych przez sześć renomowanych TFI. Klient może wybrać portfele modelowe (bezpieczny, zrównoważony i aktywny) w zależności od akceptowanego ryzyka. Minimalna składka regularna 120 zł, jednorazowa 5 tys. zł.

rekomendacja „PB”:

grzegorz nawacki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu