Jak się pracuje w zagranicznej firmie [PODCAST]

opublikowano: 08-10-2021, 06:00

Czy charakter firmy zależy od tego, w jakim kraju ma siedzibę? Czy w niemieckich firmach Ordnung muss sein, a w greckich można się wyluzować? Jak się pracuje w Japonii, Afryce czy krajach arabskch? Opowiadają o tym menedżerowie, którzy z niejednego pieca jedli chleb.

Sebastian Mikosz, obecnie wiceprezes IATA ds. trwałego rozwoju, Marek Zmysłowski, współzałożyciel Sunroof, Katarzyna Józefowicz, szefowa centrum usług Credit Suisse we Wrocławiu i Marcin Lejman, wiceprezes saudyjskiej firmy Raqtan, mówią, co ich w zagranicznych firmach zaskoczyło na plus, co na minus, co by się przydało wprowadzić w polskiej kulturze korporacyjnej, a czego w niej na szczęście nie mamy. A na koniec dr Marek Suchar, prezes instytutu promocji kadr obala teorię, że co kraj to inna kultura korporacyjna. Twierdzi, że działające międzynarodowo koncerny są zunifikowane, a o kulturze korporacyjnej bardziej decyduje struktura właścicielska niż kraj pochodzenia.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane