Jak zatrudnić obcokrajowca

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 26-08-2015, 22:00

Polskie firmy chętnie zatrudniają obcokrajowców.

Jak wynika z danych wojewódzkich urzędów pracy, w I poł. 2015 r. były gotowe przyjąć do pracy na zasadach uproszczonych 408 tys. mieszkańców Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Gruzji, Białorusi i Armenii.

Rosnące zainteresowanie siłą roboczą z zagranicy rodzi zapotrzebowanie na wiedzę dotyczącą procedur, a także praw i obowiązków wynikających z zatrudnienia imigrantów. Organizatorzy społecznej inicjatywy „Bezpieczna Praca w Polsce: Migranci na rynku pracy” — Fundacja Wspierania Migrantów na Rynku Pracy EWL we współpracy z Ośrodkiem Badań Handlu Ludźmi Uniwersytetu Warszawskiego już po raz drugi wydali bezpłatny „Poradnik dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców”. Poradnik został udostępniony w wersji elektronicznej, dostępnej do bezpłatnego pobrania na stronie internetowej projektu „Bezpieczna praca w Polsce” pod adresem http:// bezpiecznapraca.info.pl/pl/poradnik-dla-pracodawcow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu