Jak zdobyć premię technologiczną

opublikowano: 24-05-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Tylko do końca maja MŚP mogą ubiegać się o dofinansowanie innowacyjnych rozwiązań. Pokryje ono sporą cześć kosztów projektu.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Kto może startować w konkursie „Kredyt technologiczny”
  • Co to jest premia technologiczna
  • Na co będzie można przeznaczyć dofinansowanie

To już ostatni dzwonek dla przedsiębiorców, którzy chcą wystartować w konkursie „Kredyt technologiczny” finansowanym z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Jego organizatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Wnioski o dofinansowanie można składać tylko do 31 maja.

Przedstawiciele BGK podkreślają, że kredyt technologiczny łączy finansowanie bezzwrotne w formie dotacji zwanej premią technologiczną z dłużnym. Jest on przeznaczony dla przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy wdrażają innowacyjne technologie i wytwarzają nowe lub znacząco ulepszone produkty albo usługi. Każdy beneficjent będzie mógł przeznaczyć dotację na spłatę części kapitałowej kredytu, który zaciągnie w banku współpracującym z BGK. W puli konkursu jest 578 mln zł.

Warto zaznaczyć, że przedsięwzięcia muszą wpisywać się w jedną z krajowych inteligentnych specjalizacji. Ich celem powinno być wdrożenie nowej technologii opracowanej samodzielnie przez przedsiębiorcę lub we współpracy z jednostką naukowo-badawczą lub innym przedstawicielem biznesu. Możliwy jest też zakup wspomnianej technologii w formie licencji lub prawa własności przemysłowej.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na budowę obiektu produkcyjnego lub nabycie nieruchomości. Kluczowymi wydatkami są jednak te, które dotyczą zakupu maszyn i urządzeń niezbędnych do wytworzenia nowego produktu lub świadczenia nowej usługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane