Jak zepsuć rozmowę o pracę przed jej rozpoczęciem

KŁ, businessinsider.com
01-10-2014, 15:04

Zaproszenie na rozmowę o pracę, to już duży sukces w procesie rekrutacyjnym, jednak wiele osób jest w stanie zepsuć swoja szansę na nową pracę jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy.

Business Insider wymienia 6 najczęstszych i pewnych sposobów na zepsucie rozmowy o pracę.

1. Spóźnienie na spotkanie
Spóźnienie źle świadczy o etyce pracy i profesjonalizmie.

2. Nieodpowiedni strój
Nie chodzi o to, że trzeba się wystroić. Przesadna elegancja też może działać na niekorzyść w przypadku, gdy w firmie obowiązuje inna kultura. W przypadku braku pewności, warto zadzwonić do rekrutera i zapytać o radę.

3. Nieprzyjazny język ciała
Brak uśmiechu, kontaktu wzrokowego, nieuściśnięcie dłoni, luźny uścisk czy splecione na piersi ręce, działają na niekorzyść kandydata.

4. Opryskliwość wobec pracowników
Opryskliwość czy protekcjonalny ton wobec recepcjonistki czy koordynatora rekrutacji, może okazać się strzałem w stopę. Okazuje się, że wielu rekruterów pyta pracowników recepcji, co Myśla o kandydatach.

5. Nieodpowiedni język
Użycie wulgaryzmu, przekleństwa, czy nieodpowiednich słów przy pierwszym kontakcie szybko zostanie poddane ocenie i może oznaczać natychmiastowe przekreślenie.

6. Oczernianie pracodawcy lub szefa
Nawet jeśli jest to nieformalna rozmowa z koordynatorem mająca przełamać lody, oczernianie swojego pracodawcy czy krytykowanie byłego menedżera będą świadczyć o braku dyskrecji i dobrych manier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, businessinsider.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Jak zepsuć rozmowę o pracę przed jej rozpoczęciem