Jak znaleźć pracę w branży Life Science?

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 31-03-2021, 07:57

Branża Life Science zyskuje coraz większą popularność zarówno na rynku pracy, jak i na uczelniach. Ale czym właściwie się zajmuje? Dowiesz się podczas targów SPOTKAJ SWOJEGO PRACODAWCĘ organizowanych na Politechnice Warszawskiej.

Obszary Life Science to szeroko pojęte dziedziny nauki związane z badaniami i wykorzystaniem organizmów żywych. Dzięki temu sektorowi korzystamy z coraz bardziej zaawansowanych leków, prowadzimy produkcję z wykorzystaniem mikroorganizmów w bioreaktorach oraz rozwijamy technologie związane chociażby z leczeniem komórkami macierzystymi. Specjaliści z tej branży, poczynając od naukowców pracujących w laboratoriach, przez bioinformatyków, po inżynierów wdrażających procesy na skalę przemysłową, są coraz bardziej pożądani na rynku pracy.

Uczelnie techniczne są kojarzone głównie z kierunkami informatycznymi, czy mechanicznymi. Często marginalizowane na targach pracy, czy wydarzeniach około-uczelnianych są wydziały związane z zagadnieniami Life Science. W odpowiedzi na ten problem na Politechnice Warszawskiej powstały targi Spotkaj Swojego Pracodawcę. Grupa studentów chemii, biotechnologii oraz inżynierii chemicznej postanowiła własnymi siłami zorganizować wydarzenie skupiające się właśnie na firmach. Pierwsza edycja targów odbyła się w 2020 roku – było to jedno z ostatnich wydarzeń, które udało się zrealizować w formule stacjonarnej. W związku z bardzo pozytywnym przyjęciem wydarzenia zdecydowano o kontynuowaniu jego organizacji. Już na początku kwietnia 2021 roku odbędzie się druga edycja targów, tym razem w formule zdalnej.

Na uczestników, oprócz możliwości poznania potencjalnych pracodawców, będzie czekać wiele wydarzeń towarzyszących. Na prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli firm będą mieli możliwość poznać specyfikę pracy oraz wartości, którymi kieruje się przedsiębiorstwo. W trakcie sesji Q&A będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania na temat sposobu rekrutacji, czy przebiegu praktyk. W tym roku na liście biorących udział firm można znaleźć popularnych gigantów, takich jak P&G, Akzo Nobel czy AstraZeneca, ale też mniej znane, a mające równie wiele do zaoferowania przedsiębiorstwa.

Oprócz wiedzy teoretycznej, uczestnicy mają też szansę na zdobycie umiejętności praktycznych podczas warsztatów, organizowanych między innymi przez firmy L’Oreal, czy PKN ORLEN. Dopełnieniem targów będą wykłady prowadzone przez profesorów uczelni i popularyzatorów nauki oraz panele dyskusyjne mające na celu wskazanie potencjalnych ścieżek kariery i sposobów na wejście na rynek pracy. Każdy student będący na początku swojego życia zawodowego znajdzie w SSP21 coś dla siebie.

Aby zapoznać się z pełnym harmonogramem wystarczy wejść na stronę internetową spotkajswojegopracodawce.pl lub na stronę wydarzenia na Facebooku. Udział jest darmowy i dostępny dla studentów z uczelni z całej Polski. Patronem medialnym targów SSP21 jest “Puls Biznesu”.

Nie wiesz gdzie zacząć poszukiwania praktyk? Masz wiedzę z uczelni, ale cały czas zastanawiasz jak będziesz mógł ją wykorzystać w praktyce? Chcesz dowiedzieć się jak wyjechać na staż za granicę lub ruszyć z własnym start-upem? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź na targach Spotkaj Swojego Pracodawcę w dniach 8-11 kwietnia. Czekamy na Ciebie!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane