Jakubas chce Polskich Tatr

  • Emil Górecki
opublikowano: 03-07-2013, 00:00

Zakopiańskie hotele, basen i restauracje zainteresowały sześciu inwestorów.

Po 72 proc. udziałów w spółce Polskie Tatry, która jest właścicielem zakopiańskiego aquaparku, zespołów hotelowych Antałówka, Tatry i Dolina Białego oraz trzech restauracji, ustawiła się długa kolejka. Ofertę złożyła Zdrojowa Invest, deweloper kontrolowany przez braci Wróblewskich, który dotychczas inwestował głównie nad Bałtykiem. Polskie Tatry pasują również do strategii Polskich Kolei Górskich (PKG), spółki utworzonej przez fundusz Mid Europa, oraz samorządy Zakopanego, Poronina, Kościeliska i Bukowiny Tatrzańskiej w celu przejęcia Polskich Kolei Linowych.

— Chcemy rozwijać PGK organicznie oraz przez przejęcia innych podmiotów z sektora turystyki górskiej — zapowiada Tomasz Blicharski, dyrektor w Mid Europie. W kolejce chętnych ustawili się też Zbigniew Jakubas, poprzez swoje spółki Wartico i Mazur-Tourist, i Adam Kawczyński, łódzki inwestor, który od niedawna jest akcjonariuszem Ganta.

— Regularnie uczestniczymy w postępowaniach prywatyzacyjnych ministerstwa skarbu. Polskie Tatry pasowałyby do naszych innych aktywów hotelowych — mówi Adam Kawczyński.

Do konkursu staną także Amathus FIZ oraz Nosalowy Dwór. Ta zakopiańska spółka należy do biznesmenów Mirosława Gaczorka, Krzysztofa Wiśniewskiego (dawniej związanego ze Zdrojową Invest) i Marka Grabowskiego. Grupa Polskie Tatry w zeszłym roku wypracowała 17 mln zł przychodów, ale straciła netto 450 tys. zł. Zatrudnia 180 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy