Jakubas: Komorowski przegrał przez butę

Nie spodziewałem się takiego wyniku. Obejrzałem obie debaty, i sądziłem ze wygra prezydent Komorowski – mówi Zbigniew Jakubas.

Zbigniew Jakubas
Zbigniew Jakubas
Grzegorz Kawecki

Zwycięstwo Andrzeja Dudy zaskoczyło wielu obserwatorów sceny politycznej, tych z biznesu również.

 - Nie spodziewałem się takiego wyniku. Obejrzałem obie debaty, i sądziłem ze wygra prezydent Komorowski – mówi Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca i inwestor, akcjonariusz m.in. Mennicy, Newagu i Netii.

 Ma też teorię dlaczego Bronisław Komorowski przegrał.

 - Bronisław Komorowski padł ofiarą buty Platformy Obywatelskiej. To było głosowanie przeciwko niej. Zwrócił na to uwagę pewien historyk, z którym dziś rozmawiałem mówiąc „nigdy nie sądziłem, że w demokracji będę musiał ciągle głosować przeciwko komuś”. Sądzę, że wiele osób tak dziś głosowało – mówi Zbigniew Jakubas.

 Uważa, że zmiana prezydenta nie będzie miała wielkiego wpływu na gospodarkę, chyba, że kandydat będzie chciał… zrealizować obietnice wyborcze.  

 - Jeśli chodzi o wpływ na biznes, to pamiętajmy, że obaj kandydaci składali deklaracje nie do zrealizowania, choć szczególnie celował w tym Andrzej Duda. Ale wiadomo, zawsze się wiele obiecuje w kampanii wyborczej – mówi Zbigniew Jakubas.

I prognozuje, że jesienne wybory parlamentarne doprowadzą do zmiany układu sił.

- Przypuszczam, że jesienne wybory parlamentarne będą niemiłym zaskoczeniem dla PO. Osobiście liczę na pojawienie się jakiegoś nowego ugrupowania, sadzę też, że Paweł Kukiz jeszcze sporo namiesza – mówi Zbigniew Jakubas.

Przedsiębiorca liczy, że Andrzej Duda uniezależni się od Prawa i Sprawiedliwości.

- Ciekawy jestem, czy Andrzej Duda, mając takie poparcie ludzi którzy mu zaufali wywalczy sobie niezależną pozycję i wprowadzi nową jakość w partii, która go desygnowała. To sprawny polityk, więc jeśli mu się to uda, to będzie w stanie być liderem i sporo wnieść do życia politycznego - mówi Zbigniew Jakubas.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane